Horst Festival

5x muziekfestivals waar je kunst kan spotten

Op deze vijf festivals ontdek je de betoverende samensmelting van muziek en kunst.

2. Artistieke prikkelingen op het Cactusfestival

Het Cactusfestival vindt plaats in juli in het Minnewaterpark in Brugge en levert een muzikale mix van artiesten zoals Goose, Goldband en Charlotte Adigéry

Tentakel is een collectief van creatievelingen die hun krachten bundelen voor een ware kunstbeleving. Op het festival is hun met mos beklede Skybar een echte eyecatcher. Ook de befaamde fluoboom keert dit jaar weer terug en kunstenaar Jan Franssen zorgt voor de meest fleurige schilderijen. Vergeet zeker niet jouw persoonlijke aandenken aan het festival: een speelse schets van illustrator TOTE.

3. Walden Festival: klassieke muziek in een museum

Voor avant-garde en klassieke muziek moet je op het Walden Festival in het Leopoldpark van Etterbeek zijn. Vele jonge muzikanten zoals de Brussels Young Philharmonic, harpiste Lise Vandersmissen en sopraan Lisa Willems zorgen hier voor een intiem samenspel van stemmen en snaren

Strek de benen tussen de concerten door met een rondleiding over de geschiedenis van de prachtige architectuur in het park. Het festival sluit af met een concert tussen de imposante collectie dinosauriërs van het Museum voor Natuurwetenschappen.

15 jul - 16 jul
Afgelopen

Walden Festival 23

Etterbeek
Festival

4. Horst verenigt architectuur en audiovisuele kunst

In de tuinen van het Asiat Park van Vilvoorde mengt Horst kunst, architectuur en elektronische muziek als geen ander. De tentoonstelling Where The Wild Things Are brengt kunstenaars als Farah Al Qasimi, Sharon Van Overmeiren en Serapis samen voor interactieve audiovisuele installaties en gekke geometrische sculpturen

Op zaterdag 24 juni opent Horst de zomer met dj’s als Bibi Seck en Flørist. Leef je eind juli tijdens de Expo Closing voor de laatste keer uit op de iconische podia Moon Ra en Vesshcell.

Ontdek hier nog meer festivals.

Morgen

BEROERT FESTIVAL - DAG 1

Sint-Truiden