Onderzoek in labo aan boord van de Milieuboot
Wo 18 mrt - wo 25 mrt

Vaar mee met de Milieuboot in Gent

RigakaaiRigakaai z/n, 9000 Gent
Geschikt voor alle leeftijden

Info

Van 2 maart tot 1 april 2026 organiseert De Milieuboot boeiende milieuboottochten op het Kanaal Gent‑Terneuzen en op de Ringvaart om Gent en het havengebied. Het is een unieke gelegenheid om samen met familie, vrienden, klas, vereniging of milieuraad deze waterwegen op een verrassende manier te ontdekken.

Onder begeleiding van ervaren lesgevers verken je op een interactieve manier het Kanaal Gent‑Terneuzen of de Ringvaart om Gent met havengebied. De Ringvaart zorgt voor een vlotte scheepvaart rond de stad, industrie bevindt zich vooral ten noorden van Gent en in North Sea Port. Het Kanaal Gent-Terneuzen verbindt het Gentse havengebied via de Westerschelde met de Noordzee. De nieuwe zeesluis in Terneuzen versterkt de maritieme toegankelijkheid en is een belangrijke meerwaarde voor zowel de Vlaamse als de Nederlandse economie.

Zin om meer te ontdekken? Reserveer vooraf je plaats aan boord en beleef het volledige verhaal. In het laboratorium onderzoek je mee de waterkwaliteit en leer je welke macro‑invertebraten in het water leven. Je krijgt bovendien praktische tips om duurzaam met water om te gaan. Een tocht met De Milieuboot is een aanrader voor jong én oud. Aarzel niet en spring mee aan boord. 

Op weekdagen zijn er educatieve tochten voor scholen. Op zondagnamiddag 22 maart, woensdagnamiddag 18 maart en woensdagnamiddag 25 maart kan je meevaren met familie, vrienden of je vereniging. De Milieuboot vertrekt telkens aan de Rigakaai in Gent.

Wanneer?

  • tot
  • tot
  • tot

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 10,00
jongeren < 18 jaar€ 5,00

Meer Begeleide uitstappen of rondleidingen