SoundMine
Ma 6 jul - Vr 10 jul

SoundMine — Ontwikkelingstraject voor jonge componisten

De StudioMaarschalk Gerardstraat 4, 2000 Antwerpen
Geschikt voor 15 tot 35 jaar
Reserveer plaatsen
Mogelijk tot en met 05 april 21:59

Info

SoundMine is een intensief coachingstraject waar jouw ontwikkeling als jong componist centraal staat. Gedurende vijf dagen krijgen de geselecteerde deelnemers persoonlijke begeleiding van Diederik Glorieux en gastdocenten Jorrit Tamminga (electronics), Hannes Vanlancker (engraving) en Annelies Van Parys (compositie).

De focus ligt op het creëren en componeren van symfonische en elektronische muziek. Samen met de vier deskundige coaches werk je aan de ontwikkeling van je eigen concept en creatie. Vervolgens krijgen alle deelnemers in mei 2027 de unieke kans om samen te werken met het Antwerp Symphony Orchestra voor een speciale showcase van de composities die tijdens SoundMine zijn gecreëerd.

De cursus legt bovendien een internationaal accent. Zo kom je in contact met getalenteerde professionals uit binnen- en buitenland en verrijk je jouw creatieve perspectief in een internationale setting.

SoundMine is een project van Musica in samenwerking met Antwerp Symphony Orchestra en De Studio. Met steun van Vlaanderen.Ter nagedachtenis van componist Wim Henderickx, bezieler van SoundMine.

Wanneer:
Coaching: maandag 6 (10:00 uur) – vrijdag 10 juli (16:00 uur) 2026 — reken op lange werkdagen, bijgevolg raden we aan te verblijven in Antwerpen.
Concert: repetitie met het orkest op 3 mei 2027, showcase op 4 mei 2027

Waar:
Coaching: De Studio, Maarschalk Gérardstraat 4, Antwerpen
Showcase: Koningin Elisabethzaal, Antwerpen

Deelnemers:
Jongeren tussen 15 en 35 (+/-) jaar met een grondige muzikale kennis en passie voor componeren.

Prijs
Coaching bij De Studio (incl broodjeslunch en warm avondmaal); 395€
Verblijf in Antwerpen; 160€ (gedeelde kamer per 4p) of 320€ (individuele kamer) in jeugdherberg Pulcinella.

Selectie:
Deze cursus is gericht op jonge professionals uit binnen- en buitenland. Selectie is gebaseerd op je motivatie, portfolio en potentieel.
Tien deelnemers worden geselecteerd. Je kunt communicatie verwachten over je deelname omstreeks 20 april.

Inschrijven:
Grijp deze kans en schrijf je in vóór zondag 5 april 2026.In het formulier wordt een motivatie en biografie gevraagd alsook een score en audiobestand ter referentie. Optioneel kun je een video toevoegen.

Met vragen kun je steeds terecht bij marijn<at>musica.be

© Copyright afgehandeld door YouTube

Wanneer?

tot en met

Contactgegevens

Reserveer plaatsen tot en met 05 april 21:59

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 395,00
gedeelde kamer per 4p€ 160,00
individuele kamer€ 320,00

Lees wat anderen schreven over deze activiteit

Meer Cursussen of workshops