Een digitale illustratie van vijf mensen met verschillende haarkleuren en gezichtsuitdrukkingen, met boven hen verschillende ogen in diverse kleuren en stijlen. Boven elke persoon staat een naam: Lara Chedraoui, Wigbert, Rudi Vranckx, Serge Feys en Gertjan Van Hellemont.
Zo 8 mrt 2026

Rudi Vranckx

Cultuurhuis Jan TervaertKaaiplein 34, 9220 Hamme
Geschikt voor alle leeftijden

Info

“Altijd iemands moeder … iemands kind.”

Met de ogen van Rudi Vranckx kijken we mee naar een beklijvende voorstelling!

 

“Zelfs de taliban hebben een moeder, een kind, en toch…. We nemen u mee naar de bergen van Afghanistan, de woestijn in Afrika of de soeks van Bagdad op zoek naar opmerkelijke vrouwen en kinderen. Sommige zijn helden, andere slachtoffers. Jong of oud, moedig of wild. In al die decennia heb ik er velen ontmoet. En nooit vergeten. Dit wordt een tocht in woord, beeld en muziek, zelfs als die verboden was. Want vergis u niet. De geschiedenis vergeet ze maar al te graag, wij niet. “ - Rudi Vranckx.

Rudi Vranckx is een Belgisch oorlogsjournalist. 35 jaar lang volgde hij voor de VRT oorlogen en conflicten en maakte hij documentaires voor Canvas. Vranckx ontving voor zijn werk als oorlogsverslaggever in conflictgebieden de Carnegie Wateler Vredesprijs 2018.

 

In 2019 kreeg Vranckx ook een eredoctoraat van VUB en ULB. Na de beklijvende voorstellingen Vriend of Vijand en Kleine Helden selecteert verteller Rudi Vranckx samen met zangeres/actrice Lara Chedraoui (Intergalactic Lovers/Miet Warlop/De Ideale Wereld/ Amai Zeg Wauw!) en muzikanten Wigbert, Serge Feys (Arno/T.C.Matic …) en Gertjan Van Hellemont (Douglas Firs) passende songs bij aangrijpende verhalen en beelden. Liederen van interessante songwriters zoals oa. Patti Smith, Nick Cave, Marianne Faithfull … .

In Door de ogen van geeft dit gezelschap een gezicht en een stem aan iemands moeder, iemands kind … die in de moeilijkste omstandigheden boven zichzelf uitstijgen en het verschil maken in hun eigen leven en dat van anderen.

Een inspirerende, bezielende voorstelling vol hoop.

Deze voorstelling is geprogrammeerd in het kader van Internationale Vrouwendag op 8 maart.

 

Met Lara Chedraoui, Wigbert, Serge Feys en Gertjan Van Hellemont

Wanneer?

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 18,00
-26€ 16,00
65+€ 16,00
Groepstarief€ 16,00
European Disability Card€ 16,00
Lerarenkaart / academiekaart€ 16,00
Abonnement 2025-2026€ 23,00

Meer Theatervoorstellingen