Psychonaut
Vanavond
Afgelopen

Psychonaut + Bloed

Info

PSYCHONAUT

Het Mechelse psychedelische post-metal trio Psychonaut mag zich gerust één van de nieuwe grote Belgische namen in de alternatieve metal noemen. Hun compositorisch meesterschap, meeslepende narratieve diepgang en verpletterende liveshows zette de groep in de kopgroep van de vooruitstrevende, hedendaagse zware gitaarmuziek.

Na hun debuut 'Unfold The God Man' (2020) en het transformerende en metafysisch complexe 'Violate Consensus Reality' (2022) keerde Pyschonaut eind 2025 terug met hun derde album 'World Maker', opnieuw uitgebracht op het progressieve metal- en postrock label Pelagic. Zoals steeds werkte Psychonaut rond een strak thema, dit keer ingegeven door een schizofrene combinatie van familiaal geluk en rampspoed. Terwijl gitarist/zanger Stefan De Graef voor de eerste keer vader werd, kregen hij en zanger/bassist Thomas Michiels beiden te horen dat hun vaders ongeneselijk ziek waren. De muziek die hieruit voortkwam, kwam los van de eerdere filosofische en spirituele fundamenten van de band en nam in plaats daarvan de vorm aan van levenslessen en een nalatenschap van liefde: een vader die zingt voor zijn pasgeboren zoon, terwijl een zoon afscheid neemt van zijn eigen vader.

Op 'World Maker' blijven de monumentale riffs, meedogenloze polyritmes en rauwe vocale intensiteit van Psychonaut sterker dan ooit aanwezig, aangevuld met een breder dynamisch spectrum waarin de band vol trots hun meer delicate, intieme én hun meest agressieve kanten verkent. Daarbij wordt Pink Floyd-esque prog aangevuld met free-jazz geïnspireerde gitaarsolo’s en elementen uit Oosterse muziek.

Psychonaut stelde 'World Maker' voor de eerste keer voor in een uitverkochte AB, en speelt in het voorjaar van 2026 een select aantal clubshows. Daarbij kon Cactus Club niet ontbreken.

BLOED

Bloed is het project van de broers Toon (Mother), Tuur (Mother) en hun zus Fieke (Lightspeed, Ratmosphere). Met hun unieke mix van metal en industrial waren ze één van de winnaars van Sound Track 2023 – een groep om goed in het oog te houden en vooral live te ervaren.

Bloed is energiek en luid.
Bloed verbindt ons allemaal.
Geboren uit één.

Wanneer?

tot
Afgelopen

Geschikt voor

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 27,00
vvk€ 27,00
add€ 30,00
Prikkaart€ 23,00
Jongerentarief€ 24,00
UiTPASKansentarief met UiTPAS Regio Brugge € 5,40

UiTPAS-Punten

Spaar hier een punt en geniet van deze voordelen:

Meer Concerten