Meraki Wind Quintet | Le Parfum Provençal (i.s.m. Kunstacademie Vlaamse Ardennen)
Info
Duik samen met het Meraki Wind Quintet in de rijke muzikale traditie van Franse kamermuziek. Met een ongeëvenaarde flair voor het combineren van elegantie en emotie heeft Frankrijk altijd een unieke plaats ingenomen in de klassieke muziek. Van de romantische diepgang van de 19e eeuw tot de modernistische verfijning van de vroege 20e eeuw, brengt dit programma drie werken samen die het spectrum van die traditie belichamen. Met de luchtigheid van Jacques Ibert, de romantische warmte van Paul Taffanel, de Provençaalse charme van Darius Milhaud en het humoristisch karakter van Eugène Bozza, draagt elk werk op het programma de essentie van de Franse kamermuziek in zich mee: lichtvoetig en verfijnd, maar ook diep menselijk.
Franse klanken, een programma vol joie de vivre, allons-y!
Programma:
J. Ibert - Trois pièces brèves
P. Taffanel - Quintette à vent en sol mineur
J. Ibert - Cinq pièces en trio
D. Milhaud - La Cheminée du roi René
E. Bozza - Scherzo for wind quintet op. 48
Het Meraki Wind Quintet zag het levenslicht in 2020, dankzij de visionaire inspanningen van hoornist Bram Vanoverberghe. Samen met fagottist Rob Laethem en klarinettist Laurens Jonckheere, beide medestudenten aan het Koninklijk Conservatorium van Gent, voegden zich hoboïst Jonas Schoups (student aan LUCA School of Arts) en fluitiste Liesl Vanoverberghe (studente aan het Conservatorium Maastricht) bij het gezelschap. Dit kwintet, samengesteld uit vijf jonge musici van verschillende conservatoria in verschillende landen, deelt een gezamenlijke passie voor het ontdekken van het houtblaaskwintet repertoire om zo een eigen identiteit als muzikaal ensemble te smeden.
Het ensemble biedt een veelzijdig programma aan, dat zowel klassiek repertoire als moderne arrangementen omvat. De muzikanten delen de ambitie om zowel de traditionele als eigentijdse aspecten van het blaaskwintet te verkennen en te integreren in hun artistieke expressie.
Het Meraki Wind Quintet heeft in korte tijd opmerkelijke prijzen in ontvangst mogen nemen. In 2022 werden ze onderscheiden met de Special Prize bij de Classic Pure Vienna International Music Competition, en in 2023 behaalden ze de 1er Prix à l’unanimité tijdens de IMC International Music Competition. Verder werden ze bekroond met de First Prize in de London Classical Music Competition 2022, de Gold Prize in de Euterpe Music Awards 2022, en de Second Prize in de Fanny Mendelssohn International Online Competition 2022/23. Deze reeks aan erkenningen weerspiegelt niet alleen hun muzikale vaardigheden en internationale waardering, maar ook hun voortdurende streven om het houtblaaskwintet genre met enthousiasme en warmte te verkennen.
De toekomst oogt veelbelovend voor het Meraki Wind Quintet, waarin hun internationale samenwerking, gedrevenheid en veelzijdigheid blijvend zullen schitteren. Ze vormen niet alleen een eerbetoon aan het rijke erfgoed van het houtblaaskwintet, maar blijven ook innovatieve wegen inslaan in de wereld van de kamermuziek.
Wanneer?
Contactgegevens
Georganiseerd door
Prijzen en voordelen
| Basistarief | € 20,00 |
| -26 jaar, 65+, EDC | € 18,00 |
