Natuurpunt
Zo 24 mei

Maandwandeling: Rode Oortjes

Voor Café Boer JanssensBoer Janssensstraat 15, 9050 Gent
Geschikt voor 4 tot 99 jaar

Info

🌱✨ "In den beginne…” — zo begint het grote verhaal.❤️‍🔥💑
🗓 Zondag 24 mei 2026 – 14:30 tot 17 uur

Vandaag nemen we dat niet meer helemaal letterlijk, maar één ding is zeker: de natuur heeft er iets bijzonder creatiefs van gemaakt. Darwin gooide het ooit over een andere boeg en ontdekte dat soorten niet vaststaan, maar voortdurend veranderen. En ja… ergens onderweg dook daar iets op wat voor behoorlijk wat blozen kan zorgen: seks in het planten- en dierenrijk.

Maar wacht even — seks is toch niet eens noodzakelijk om je voort te planten?
Waarom dan al die kleuren, geuren, zang, balts, verleiding en soms ronduit bizarre capriolen?
Volgens Darwin zorgt seks voor variatie: kleine verschillen die, generatie na generatie, helpen om zich aan te passen, te overleven en te evolueren.

Tijdens deze wandeling gaan we samen op zoek naar antwoorden op vragen als:
- Waarom zijn er geslachtsverschillen?
- Waarom seks, als het ook anders kan?
- Waarom leggen vogels eigenlijk eieren?
- En waarom doet de natuur daar soms zo… moeite voor?

Verwacht geen droge theorie, maar verrassende verhalen, grappige weetjes en momenten waarop je denkt: “Serieus? Doen ze dat écht zo?”

Een wandeling die je kijk op de natuur verandert — en misschien hier en daar voor een paar rode oortjes zorgt 😉.

Wanneer?

tot

Prijzen en voordelen

BasistariefGratis

Meer Begeleide uitstappen of rondleidingen