Myriam Bergmans
Vandaag

Lezing "Oog voor eenzaamheid" met Myriam Bergmans

Bibliotheek LilleKerkstraat 22b, 2275 Lille
Geschikt voor alle leeftijden

Info

Bijna iedereen kent momenten van eenzaamheid en dat is oké. Maar wanneer dat gevoel blijft aanhouden, kan je lichaam reageren en dan wordt eenzaamheid minder onschuldig. Het risico bestaat dat je in een neerwaartse spiraal belandt waar je moeilijk zelf uit komt. Eenzaamheid is erg persoonlijk en vaak pijnlijk. Het kan tijdelijk zijn, bijvoorbeeld in een drukke periode of veroorzaakt worden door ingrijpende gebeurtenissen zoals een overlijden, een verhuis, een echtscheiding of ontslag.

In onze samenleving waar ‘happy happy’, gezond en succesvol de norm lijken, kan het gevoel ontstaan dat je tekortschiet of faalt. Het taboe rond eenzaamheid maakt het nog moeilijker om erover te praten. Wat voel ik precies? Mis ik vrienden om leuke dingen mee te doen? Of voel ik een gemis aan een diepe, verbonden relatie met een partner of vriend(in)?

Tijdens deze workshop brengt Myriam Bergmans kennis en inzichten samen, maar ook ruimte voor uitwisseling. Met nieuwe vaardigheden in je rugzak verdwijnt de leegte misschien niet meteen, maar je leert wel relativeren. De grootste uitdaging? Uit je cocon komen en op zoek gaan naar wat jou en anderen goed doet.

De lezing is gratis. Inschrijven kan via de bib of via welzijn@lille.be en 014 75 14 11. 

De lezing wordt georganiseerd in samenwerking met Avansa Kempen.

Wanneer?

tot

Prijzen en voordelen

BasistariefGratis

Meer Lezingen of congressen