flowlab-foto-Foto-Hendrik-Vos.jpg
Morgen

Lezing Hendrik Vos: De Europese Unie - een geschiedenis

BibliotheekMolenhoekstraat 2, 2400 Mol
Geschikt voor 18 tot 100 jaar

Info

Hoogleraar Hendrik Vos vertelt op basis van anekdotes hoe de Europese Unie ontstaan is na de Tweede Wereldoorlog, en hoe ze uitgroeide tot de politieke machine die ze vandaag is.

De Europese Unie is belangrijk. Het is een markt zonder slagbomen maar met vele regels. Voor alle grote uitdagingen van vandaag verwachten we antwoorden van Europa. Maar waar komt die Europese Unie vandaan? Was er ooit een groot plan? Of is ze haast ‘al stoemelings’ gegroeid?

Het verloop stond nooit met zekerheid vast en had dikwijls te maken met toevalligheden, onverwachte gebeurtenissen, vriendschappen of botsende karakters. Het is de historie van ministers die cello speelden, een grondwet die in een braadkip belandde, een huwelijk in Moskou, de ondertekening van blanco vellen en zoveel meer. Het is een verhaal dat soms pakkend is, soms grappig, nu eens serieus, en dan weer vol misverstanden.

De lezing is gebaseerd op het boek ‘Dit is Europa – de geschiedenis van een Unie’.
Een drankje is inbegrepen in de prijs.

In samenwerking met AVANSA KEMPEN

Wanneer?

tot

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 5,00

Meer Lezingen of congressen