Powder to the People vanaf 9 mei 2026 in het Industriemuseum in Gent
Zo 24 mei

Instaprondleiding "Powder to the People" over de pijnstillende zenuwpoeders van weleer

Info

Het Industriemuseum organiseert een instaprondleiding met gids doorheen de pas geopende tentoonstelling Powder to the people.*

Tot diep in de 20e eeuw waren “poeierkes” – vaak van Dr. Mann of Het Witte Kruis – in veel huishoudens en fabrieken dagelijkse kost. Ze werkten pijnstillend en koortswerend, maar ook oppeppend. Velen geraakten verslaafd en overmatig gebruik kon leiden tot fatale nierschade.

De reizende expo ‘Powder to the people’ brengt vanaf 9 mei de vergeten ‘poeierkes’ opnieuw in herinnering aan de hand van onontdekte archiefstukken, kleurrijke reclames van producenten en vaak pakkende verhalen van consumenten en hun familie.

Ook hedendaagse kunstenaars en een groep studenten werpen een nieuw licht op het thema: welke middeltjes nemen we vandaag om ons leven en werk aan te kunnen?

*De plaatsen zijn beperkt. Tickets via www.industriemuseum.be.

Wanneer?

tot

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 18,50
museumpas€ 5,50
19 - 25 jaar€ 12,00
kansentarief regio Gent€ 3,70
UiTPASKansentarief met UiTPAS Regio Gent € 3,70

UiTPAS-Punten

Spaar hier een punt en geniet van deze voordelen:

Meer Begeleide uitstappen of rondleidingen