Man geeft zijdelingse troostende knuffel aan vrouw
Do 19 mrt

Gratis lezing: Mee-leven met een dierbare die aan zelfdoding denkt

Cultuurcentrum LokerenKerkplein 5, 9160 Lokeren
Geschikt vanaf 18 jaar

Info

Een lezing over erkenning, hoop en houvast voor naasten en hulpverleners. 

Met ‘Mee-leven met een dierbare die aan zelfdoding denkt’ schreef Alexandre Reynders een warm en krachtig boek voor wie zich machteloos, bezorgd of uitgeput voelt in het meedragen van een onzichtbare last.

Duizenden mensen leven elke dag samen met een dierbare die aan zelfdoding denkt. Vaak weten deze naasten echter niet hoe ze hier mee moeten omgaan en hun en ervaringen en noden blijven veelal onderbelicht. Rond het thema rust nog steeds een taboe, waardoor velen hun zorgen in stilte dragen.

Tijdens deze lezing vertelt auteur Alexandre Reynders over zijn pas verschenen boek dat gebaseerd is op jaren aan onderzoek bij de Odisee Hogeschool. Hij legt uit hoe een suïcidaal proces verloopt, welke handvatten naasten kunnen helpen om een veilige omgeving te creëren en hoe zij tegelijk zelf overeind kunnen blijven.

Deze lezing biedt geen eenvoudige oplossingen, maar wel erkenning, inzicht en houvast. Zo wordt mee-leven een gedeelde weg, waarin zorg dragen ook ruimte laat voor hoop en zelfzorg.

i.s.m. Vief Lokeren

Wanneer? Donderdag 19 maart van 14u30 - 17u
Wie? Alexandre Reynders
Prijs? GRATIS
Waar? Cultuurcentrum, Kerkplein 5, 9160 Lokeren

Inschrijven kan via activiteiten.ov@lm.be of 09 235 72 90. Vermeld bij inschrijving ‘Lezing Mee-leven’, je gegevens en voor hoeveel personen je wenst in te schrijven.

Wanneer?

tot

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

BasistariefGratis

Meer Lezingen of congressen