Affiche
Vandaag
Afgelopen

GEGIDST STADSBEZOEK IN SLUIS (NL)

Net te laat! Deze activiteit is helaas al afgelopen. We helpen je graag zoeken naar iets anders:

Info

Davidsfonds Blankenberge organiseert een gegidste wandeling in Sluis o.l.v. Rudy Van Renterghem, uitgeweken Blankenbergenaar en officiële gids voor de stad Sluis. Hij neemt ons mee door het gezellige grensstadje. We stappen naar de groene, rustige rand voor een leerrijke wandeling: van de oude stadswallen met versterkte poorten tot de nieuwe voetgangersbrug over het kanaal. Aansluitend begeleidt de gids ons in het Belfort, het enige in zijn soort dat Nederland rijk is. We sluiten af met de facultatieve torenbeklimming. Wie de 90 trappen aandurft, geniet van een adembenemend zicht over de Zwinstreek. Het bezoek aan het Belfort is inbegrepen in de prijs.

Je leert er alles over Jan en Jan : Jantje van Sluis en Johan (Jan) Hendrik "de dikke" Van Dale, de Sluise schoolmeester die eind 19de eeuw de opdracht kreeg het Woordenboek der Nederlandsche taal in de nieuwe spelling te schrijven. Je beleeft de tijd van de Vlaamsche graven en Bourgondische hertogen, zonder de recentste geschiedenis te vergeten: botersmokkel en "couponnekenstoerisme".

We ronden af met een gezamenlijk drankje in het bekende Hart van Sluis, aan het einde van de wandeling (voor wie dit wenst en op eigen kosten).

We starten de wandeling aan het Belfort van Sluis. Zij die niet met eigen vervoer komen kunnen meerijden vanuit Blankenberge (carpooling). We verzamelen dan om 13u. aan het stadhuis van Blankenberge. Gelieve bij inschrijving te vermelden of u met eigen vervoer komt of wenst mee te rijden. Inschrijving op voorhand is vereist via e-mail.. Uw inschrijving is dan definitief na storting van het bedrag op BE05 4727 0475 3175 van Davidsfonds Blankenberge.

Wanneer?

tot
Afgelopen

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 12,00
Niet-leden€ 14,00
UiTPASKansentarief met UiTPAS Regio Brugge € 2,40

Meer Begeleide uitstappen of rondleidingen