The Teacher Who Promised The Sea
Wo 10 dec

Film The Teacher Who Promised The Sea

Cultuurhuis HerbakkerPastoor de Nevestraat 10, 9900 Eeklo
Geschikt voor alle leeftijden

Info

In 1935 wordt Antoni Benaiges aangesteld als leraar in een klein, afgelegen dorp in Burgos, Spanje. Zijn klas bestaat uit een groep jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar, voor wie het onderwijs tot dan toe streng en traditioneel was. Maar Benaiges doet het anders. Hij neemt een drukpers mee en laat hen schrijven over hun dromen en ambities. Ook doet hij een bijzondere belofte: op een dag zal hij hen meenemen om de zee te zien. Een wereld die voor hen nog onbekend is. 

75 jaar later ontdekt Ariadna, de kleindochter van een van zijn leerlingen, het ontroerende en vergeten verhaal achter die belofte. Haar zoektocht naar de resten van haar overgrootvader, een van de velen die ‘verdwenen’ tijdens de Spaanse Burgeroorlog, brengt haar naar een massagraf in Burgos. Daar ontrafelt ze het lot van Benaiges, wiens idealen en vernieuwende onderwijsmethoden hem tot een doelwit maakten.

Regisseur Patricia Font maakt er een warmhartig en grootmoedig verhaal van over het belang van herinnering en kennisoverdracht. (De Tijd)

Spanje, 2023, 105 min. (release: 2 juli 2025)
regie: Patricia Font
genre: drama
met: Enric Auquer, Laia Costa, Luisa Gavasa

Wanneer?

tot

Georganiseerd door

Meer Films