Description
Za 7 mrt 2026

één zee, Thuis (Hugo Claus)

GC Het Koetshuis RoosdaalStrijtemplein 15, 1760 Roosdaal
Geschikt voor alle leeftijden

Info

THUIS vertelt het grappig, grotesk en kluchtig verhaal van een disfunctionele Vlaamse familie in de jaren zeventig. 


Met: Koen Van Impe, Marleen Merckx, Marilou Mermans, Briek Lesage en Britt Das 


Een gefrustreerde man, een gefrustreerde vrouw, het komt wel vaker voor. Aan de basis van de frustratie van de vrouw ligt in dit geval geen jong meisje, maar een oude dame. Ze moeten haar verzorgen zolang ze nog leeft. Die afspraak hoort bij het kopen van haar gigantische huis op lijfrente. 


De zoon van het echtpaar, Rik, komt na meer dan twee jaar terug naar huis en heeft een vriendinnetje meegebracht, Sonja. Bij zowel moeder Monique als vader Theo maakt dit veel emoties los. Beiden zien hun zoon als een kans om eindelijk eens hun hart te luchten. Grote ambities, maar geen succes. Leugens, opportunisme, bedrog en geen wederzijds respect. 


3 generaties die in het verleden leven. Mannen blijven vrouwen teleurstellen. De jonge mensen proberen zich te bevrijden maar het lukt hen niet. 


Eén zee brengt met dit stuk hulde aan het genie van één van de meest gelauwerde literaire kunstenaars van Vlaanderen: Hugo Claus (Brugge 1929 – Antwerpen 2008), dichter, schrijver, kunstschilder en filmmaker. THUIS werd geschreven in 1975 en is ongetwijfeld één van zijn meest markante theaterstukken. 


Tekst: Hugo Claus 

Regie: Robert Sian 

Decor: Marc Cnops 

Kostuums: Marie Dries 

Art director: Tom Boute

Wanneer?

tot

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 25,00
BegeleiderspasGratis
-26 jaar€ 15,00
Groepstarief€ 24,00
EDC (European Disability Card)€ 24,00
+65 jaar€ 24,00

Meer Theatervoorstellingen