Info
Museum Hof van Busleyden zet dit jaar Sint Rombout extra in de kijker. Speciaal voor het Rumoldusjaar halen ze een bijzonder schilderij uit het depot: “De stadsmaagd van Mechelen brengt hulde aan de Heilige Rombout” van Theodoor Boeijermans.
Boeijermans was een schilder uit Antwerpen in de 17de eeuw. Hij maakte veel werken in opdracht van Mechelse instellingen. In 1903 werd het gekocht voor de collectie van de stad Mechelen.
De stad Mechelen, uitgebeeld door een vrouw die in haar linkerhand het wapenschild van de stad vasthoudt, brengt hulde aan Sint Rombout, de patroonheilige van de stad. Zo’n afbeeldingen waren erg populair in het stedelijk milieu van die tijd. Het beeld is een soort eerbetoon aan de heilige. Alle voorspoed en successen van de stad worden zo rechtstreeks aan zijn bescherming gelinkt.
Wanneer?
- Maandag
- Dinsdag
- Woensdag 10:00 17:00
- Donderdag 10:00 17:00
- Vrijdag 10:00 17:00
- Zaterdag 10:00 17:00
- Zondag 10:00 17:00
Georganiseerd door
Prijzen en voordelen
| Basistarief | € 15,00 |
| UiTPAS | Kansentarief met UiTPAS Mechelen € 3,00 |
