Domein van Kwabeek
Info
Al voor 1270 stond hier een heerlijk slot, een van de belangrijkste burchten uit de streek. Een gravure uit de 17de eeuw toont een hoge, met grachten omgeven middeleeuwse slottoren. Vandaag is die ingebouwd in de kasteelhoeve, die in 1750-1780 tot stand kwam. Het gemeentehuis is hier sinds 1988 gevestigd. Het kasteeldomein, met zijn rozen- en kruidentuin, park en speeltuin, is vrij toegankelijk.
Het kasteelpark "Kwabeek" is centraal gelegen, in de vallei van de Velpe waarlangs nog diverse kasteelparken aanwezig zijn. Ze vormen met weiden, hooilanden, vijvers, broekbossen en populieraanplantingen het typische beeld van de valleigebieden.
Normaal is het interieur niet te bezichtigen, tenzij tijdens de openingsuren van het gemeentehuis voor die delen die voor het publiek toegankelijk zijn.
Wanneer?
- Maandag 0:00 0:00
- Dinsdag 0:00 0:00
- Woensdag 0:00 0:00
- Donderdag 0:00 0:00
- Vrijdag 0:00 0:00
- Zaterdag 0:00 0:00
- Zondag 0:00 0:00
Contactgegevens
Geschikt voor
Prijzen en voordelen
Basistarief | Gratis |