Desguin Kwartet
Za 21 feb 2026

Desguin Kwartet – Grieg, de klank van het Noorden

Cultuurcentrum LokerenKerkplein 5, 9160 Lokeren
Geschikt voor alle leeftijden

Info

Weet je waar Grieg verzot op was? De regen.

En hij had geluk met zijn voorliefde voor neerslag, want waar hij vandaan kwam regent het meer dan 200 dagen per jaar. Het land van fjorden en fjelden. Het land waar hij zo intens van hield en steeds met een klein hartje verliet. Noorwegen.

Grieg is erin geslaagd dat land een stem te geven. Van de feeërieke Morgenstemming tot het gebulder in de Hal van de Bergkoning. Van zijn magistrale Pianoconcerto tot zijn briljante Strijkkwartet. Van zijn fijnzinnige Lyrische Stukken voor piano tot folkloristisch aandoende Vioolsonates.

Hoe dat Noorden hem juist inspireerde en hoe de man kwam tot het ontwikkelen van een nationale sound vertellen u acteur Lucas Van den Eynde, het Desguin Strijkkwartet en pianist Florestan Bataillie. U hoort de hits en de kaskrakers, maar maakt ook kennis met onbekender werk. U leert over zijn successen en triomfen, maar ook over zijn onzekerheden en twijfels. Grieg wordt terug een man van vlees en bloed, en staat op scène tussen zijn muziek.

Een voorstelling voor jong en minder jong die niemand onberoerd laat.

CREDITS:
Wolfram Van Mechelen: viool
Ludovic Bataillie: viool
Rhea Vanhellemont: altviool
Pieter-Jan De Smet: cello
Florestan Bataillie: piano
Lucas Van den Eynde: verteller

Wanneer?

Geschikt voor

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 20,00
65+/EDC€ 19,00
Vriendenpas€ 18,00
-26€ 18,00
Vrijetijdspas€ 4,00

Meer Concerten