cranio-sacraal
Vr 9 jan 2026

Cranio-sacraaltherapie - proefles

Oost West CentrumVan Schoonbekestraat 148, 2018 Antwerpen 18 (Antwerpen)
Geschikt vanaf 18 jaar

Info

Tweejarige professionele opleiding in Antwerpen

De opleiding bestaat uit 2 jaren van elk 75 uur (13 dagen) + (indien certificaat gewenst) nog apart te volgen modules medische basiskennis.

Cranio-sacraal therapie is een natuurlijke complementaire manuele therapie. Ze is ontstaan uit de osteopathie. Het is een zachte behandelingsmethode waarbij onze schedel (cranium) en ons heiligbeen (sacrum) centraal staan.

Vanaf ons hoofd tot en met ons heiligbeen zitten onze hersenen en ons ruggenmerg in een soort koker gevuld met vocht; het hersen- en ruggenmergvocht. Dit vocht wordt door ons lichaam continu vervoerd van hersenen naar ruggenmerg en omgekeerd. Door de vloeiende beweging van dit vocht ondergaan alle botstukken rond de koker (schedelbeenderen, wervels en heiligbeen) minimale bewegingen, met het oog niet zichtbaar, maar met goed geoefende handen des te meer voelbaar.
Wanneer nu in dit systeem blokkades ontstaan kan dit zich uiten in allerhande symptomen, zoals:

  • maag-en darmproblemen
  • depressie
  • hoofdpijn en migraine
  • gebrek aan energie
  • slapeloosheid
  • stress
  • psychisch onevenwicht
  • hyperactiviteit
  • emotionele spanning
  • leermoeilijkheden
  • concentratiestoornissen
  • nek- en schouderpijn
  • angsten
  • ...

Deze blokkades kunnen we via bepaalde technieken terug vrijmaken zodat de balans tussen lichaam en geest hersteld wordt.

Doel van de cursus

Hersenen en ruggenmerg zijn de plaats waar al onze lichaamsfuncties geregeld worden. Het spreekt dan ook voor zich dat we dit systeem heel goed moeten verzorgen. Cranio-sacraal therapie speelt hierin een héél belangrijkere rol: we gaan blokkades in dit systeem opsporen, ze behandelen en nadien het lichaam zelf zijn werk laten doen om zichzelf weer in evenwicht te brengen.

Inhoud van de cursus

Gedurende de opleiding wordt er geleerd om verstoringen in het craniosacraal-systeem te ontdekken en hun invloed op het hele lichaam te begrijpen, te onderzoeken en te behandelen.
Tijdens de lessen oefen je op je medestudenten zodat je de aangeleerde stof zowel kan inoefenen als ondergaan om zo ervaringsgericht te gaan leren.
De cursus bestaat uit 2 jaren van telkens 13 dagen en omvat zowel theoretische als praktische onderdelen. Het eerste jaar staat open voor iedereen. Omdat dat jaar algemeen vormend is, is het ook geschikt voor mensen die zich uit persoonlijke interesse grondig in cranio-sacraal therapie willen verdiepen zonder de intentie te hebben er beroepsmatig mee aan de slag te gaan.

Wanneer?

tot

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 15,00

Meer Cursussen of workshops