Cannabis – de plant, het medicijn, de drug
Info
Geen plant die de voorbije honderd jaar zo geliefd en tegelijk zo gehaat werd als cannabis.
De medische voordelen van cannabis worden schoorvoetend aanvaard maar de meest helende stof blijft taboe. Het is een plant die wereldwijd geconsumeerd wordt en volgens sommigen net daarom volksvreemd is.
Cannabis hield talloze mensen weg van alcohol en andere harddrugs maar wordt zelf verweten verslavend te zijn. Rechters en agenten weten dat probleemgebruik zelden voorkomt maar worden door politici gedwongen om elk gebruik en bezit te bestraffen.
Cannabis verruimde de blik en de geest van zowat al onze favoriete muzikanten maar precies dat deel van hun levensstijl werd verhuld en veroordeeld.
Hoe is het ooit tot deze bevreemdende haat-liefdeverhouding kunnen komen?
Karel Michiels vertelt het verhaal van een plant die de mensheid al sinds duizenden jaren fascineert en inspireert, om nog te zwijgen van de vele praktische toepassingen.
In het eerste deel neemt Michiels ons mee doorheen de turbulente geschiedenis van cannabis. In het tweede deel staan de medische kwaliteiten van de plant centraal.
Karel Michiels (°1960) is auteur en freelance journalist. Hij heeft boeken gepubliceerd over uiteenlopende onderwerpen als voetbal, reizen, dementie en reggae. In De Standaard schrijft hij over comedy en muziek. Deze lezing is gebaseerd op zijn gelijknamige boek.
Dit is een activiteit van Landelijke Gilden Poederlee in samenwerking met Avansa Kempen vzw.
Wanneer?
Contactgegevens
Georganiseerd door
Prijzen en voordelen
| Basistarief | € 7,00 |