Info
Op 8 maart, Internationale Vrouwendag, komen we met heel wat organisaties op straat voor vrouwenrechten! Ook wij zulllen dit doen maar we starten met een vrouwencafé.
Brood & Rozencafé – ’t Vrouwenverzet (11u30 – 14u) Ons Huis, ingang via Meerseniersstraat 14, Gent.
Lunchgesprek met Hind Eljadid en Jenna Boeve over intersectionaliteit en vrouwenrechten.
Inschrijven gewenst! 8 Maart: Brood & Rozencafé.
Met een lekkere verwarmende soep en brood kan je in gesprek met Hind en Jenna (start om 12u15) over intersectionaliteit en vrouwenrechten.
Intersectionaliteit betekent dat iemands positie in de maatschappij wordt bepaald door de combinatie van verschillende persoonlijke kenmerken, zoals geslacht, ras, inkomen en seksuele geaardheid, die samen invloed hebben op privileges of discriminatie.
Vrouwenrechten zijn de rechten en vrijheden die specifiek betrekking hebben op de maatschappelijke, economische en juridische positie van vrouwen en meisjes, en zijn essentieel voor gendergelijkheid en mensenrechten.
Over de sprekersHind Eljadid is een Belgische spoken word-artiest, schrijver en performer. Ze staat bekend om haar krachtige, maatschappijkritische teksten waarin ze thema’s als identiteit, ongelijkheid, racisme, feminisme en sociale rechtvaardigheid centraal stelt.
Jenna Boeve is intersekse en transgender. Ze vertelde haar verhaal in Taboe met Phillippe Geubels. Professioneel werkt ze in het sociaal-cultureel werk en jeugdwerk. Daarnaast werkte ze jaren achter de politieke schermen, sinds kort ook als gemeenteraadslid in Gent.
Om 14 uur sluiten we aan bij de betoging voor vrouwendag, die start op de Vrijdagmarkt.
Wanneer?
Georganiseerd door
Prijzen en voordelen
| Basistarief | Gratis |
| UiTPAS | Kansentarief met Andere Regio's Gratis |
UiTPAS-Punten
Spaar hier een punt en geniet van deze voordelen:
