aplomb : je rug in het dagelijks leven
Info
Aplomb - ook wel "yoga van het dagelijks leven genoemd" - is een verfijnd zoeken naar balans in het dagelijks leven. De focus ligt op gewoontehoudingen in het dagelijks leven. Deze zijn cruciaal voor de kwaliteit van de adem, ontspanning, slaap, beweging, enz.
We onderzoeken hoe je in evenwicht kunt staan, zitten, stappen, buigen, enz. Het is een terug afstemmen op de natuurlijke architectuur van het lichaam.
In het Westen zijn we dit natuurlijke gebruik van het lichaam grotendeels kwijtgeraakt. Wel zien we het nog bij niet verwesterde culturen en bij kleine kinderen. Het herstel van de integriteit van de rug en de adem speelt een grote rol in dit onderzoek. Je wordt individueel begeleid in kleine groep.
We geven het onderricht door Noelle Perez, de eerste westerse discipel van BKS Iyengar. Zij ontdekte dat het interessanter is om je lichaam goed te leren te gebruiken in het dagelijks leven dan om het dagdagelijks slechte lichaamsgebruik te compenseren met een uurtje yoga per week, pilates of andere (waarbij deze slechte gewoonten meestal gewoon meegenomen worden). Noelle Perez is doorgedrongen tot het hart van yoga en heeft de sleutel aangereikt om de essentie ervan in het dagelijks leven binnen te brengen. Hiermee heeft ze ook een hiaat in onze westerse geneeswijzen opgevuld. Ze is de grondlegster van de Fédération Internationale Aplomb.
Je kan les volgen om de drie à vier weken op zondag- of dinsdagavond. Jaarlijks wordt ook een internationaal seminarie georganiseerd.
Info en inschrijven : www.centerOLM.be
BIJNA VOLZET
Wanneer?
Contactgegevens
Prijzen en voordelen
Basistarief | € 54,00 |