AI can do it! Slimmer werken met AI in de klas
Info
Lezing
Kunstmatige intelligentie biedt vandaag al concrete handvaten voor leerkrachten om de werkdruk te verlagen en leerlingen nog beter te ondersteunen. In deze sessie ontdekken we hoe je AI veilig, verantwoord en efficiënt inzet in je dagelijkse onderwijspraktijk. Een eerste stap om met de leerlingen rond AI te werken is immers om zelf goed te begrijpen wat er kan (en wat niet).
Hoe gebruik je AI voor het opstellen van lesplannen? Hoe kan het helpen bij evalueren, remediëren of differentiëren? En vooral: hoe maak je als leerkracht of leraar in opleiding bewuste keuzes, zonder jezelf te verliezen in hype of angst?
Van praktijkvoorbeelden tot handige tips: deze sessie geeft inspiratie én concrete aanknopingspunten om AI onmiddellijk slim en duurzaam te integreren.
Spreker
Nathalie De Graef is de oprichtster van AI can do it. Met een achtergrond als taalkundige, schrijfster en leerkracht secundair onderwijs, focust ze op de vraag: hoe kunnen we AI gebruiken om onderwijs beter én haalbaarder te maken?
Ze geeft workshops en lezingen in heel Vlaanderen rond AI-geletterdheid, maar biedt ook online trainingen. Haar doel is duidelijk: AI toegankelijk maken, maar op een manier die veilig, verantwoord en efficiënt is. Kortom, praktijkgericht en geschikt voor de onderwijscontext.
Naast haar werk als spreker en trainer, bouwt ze een eigen platform en community rond AI en onderwijs. Met haar laagdrempelige en praktijkgerichte aanpak inspireert ze onderwijsprofessionals om AI in te zetten als versterking.
Praktische info
We organiseren de onderwijscafés ter plaatse op onze campus. We ontvangen je graag vanaf 19.30 uur in het campuscafé. De lezingen starten rond 20.00 uur. Tijdens en na de lezing is er de mogelijkheid tot vragen stellen aan de sprekers. Napraten kan altijd.
- 19u30 - 20u00 | Campuscafé
- 20u00 - 21u30 | Lezing
- 21u30 | Campuscafé
Wanneer?
Contactgegevens
Georganiseerd door
Prijzen en voordelen
Basistarief | Gratis |