ATB Rotselaar
Zo 2 nov

ATB Rotselaar - Gegidste daguitstap Charleroi

Zaaltje Solidaris RotselaarGroenstraat 5, 3110 Rotselaar
Geschikt voor alle leeftijden

Info

Opstapplaats Rotselaar : rond punt

Uur opstap : 08u45

Bij aankomst in Charleroi maken we een 2 uur durende wandeling door het historische centrum van de stad onder leiding van 2 Nederlandstalige gidsen.

12u30 – 14u : vrije tijd in het stadscentrum om te lunchen

14u : vertrek met de autocar naar de mijnsite van Le bois du Cazier. Daar is een vrij bezoek voorzien aan de verschillende musea op de site : 

- Het industriemuseum : tijdens de industriële revolutie was de regio Charleroi het centrum van de economische activiteit van het land. Het industriemuseum brengt deze veranderende wereld tot leven.

- De herdenkingsruimte aan de mijnramp van 8 augustus 1956. Deze mijnramp eiste ook het leven van vele Hagelandse streekgenoten. 

- Het glasmuseum : de collectie is gevestigd in een nieuw gebouw van glas en staal en nodigt de bezoekers uit om de evolutie van de glasindustrie te ontdekken.

- Een wandeling over de mijnterrils

Napraten over ons bezoek kunnen we in de cafetaria van de museumsite met een speciaal bier “la Cazi’elle” 

Om 17u vertrekken we terug met de autocar

Deelnameprijs leden : 15 euro Deelnameprijs niet leden : 25 euro

Inschrijven kan door overschrijving op rekening nr. BE58 9733 9580 3379 met vermelding van: Charleroi en naam(en) en dat tot 29 oktober.

Wanneer?

tot

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 15,00
Niet-Leden€ 25,00

Meer Begeleide uitstappen of rondleidingen