Voordracht "De Patrijskinderen"
Info
Lezing door Brecht Liefsoens
In de maand januari 2026 kondigde het Laboratorium voor Menselijke Genetische Genealogie van de KU Leuven een nieuw wetenschappelijk DNA-project aan dat ons genealogen kan interesseren. In samenwerking met verschillende partners heeft het laboratorium het onderzoeksproject ‘De Patrijzen’ opgezet.
Waarover gaat het project?
In de 19de eeuw kregen 1 op de vier Vlaamse moeders een voorhuwelijks kind. In de geboorte-akte van het kind werd de naam van vader niet opgenomen en kreeg de pasgeborene de familienaam van de moeder. Als de moeder later huwde, erkende en wettigde de echtgenoot meestal het voorhuwelijkse kind. Door deze juridische daad kreeg het kind de familienaam van de vader.
Veel genealogen stellen zich dan ook de vraag: ”Is deze wettelijke vader in werkelijkheid ook de biologische vader?”. Met de huidige technieken in het DNA-onderzoek is het mogelijk om die vraagstelling op te lossen.
Het project zoekt genealogen die in hun eigen of bredere stamboom voorhuwelijkse kinderen in de 19de eeuw hebben gevonden. Geïnteresseerde genealogen kunnen zich aanmelden via de website https://www.kuleuven.be/depatrijzen
voordracht
Op woensdag 4 maart 2026 komt drs. Brecht Liefsoens op vraag van FV-Kempen dit project toelichten. De voordracht gaat door in het kasteel de Renesse te Oostmalle om 19.30 uur.
Leden van Familiekunde Vlaanderen: gratis toegang. Niet-leden betalen 5 euro.
Wanneer?
Contactgegevens
Prijzen en voordelen
| Basistarief | € 5,00 |
| Leden Familiekunde Vlaanderen | Gratis |
