Vrouwen in duistere tijdens
Wo 26 nov
Afgelopen

Boekpresentatie: Vrouwen in duistere tijden – Alicja Gescinska

Info

Tien vrouwelijke denkers over een uiterst actueel thema: hoe bevechten we de ontmenselijking?

Alicja Gescinska neemt de lezer mee op een woelige en filosofische reis door de vorige eeuw. In tien biografische portretten laat ze zien wat de mensheid kan leren van even moedige als intelligente vrouwen: Rosa Luxemburg, Anna Achmatova, Edith Stein, Hannah Arendt, Martha Gellhorn, Simone Weil, Jeanne Hersch, Etty Hillesum, Barbara Skarga en tot slot ook Judith Shklar.

Met woord en daad bevochten zij de verdrukking, de verontmenselijking, de vernietigingsdrang uit hun tijd. Ze waren bakens van licht in de donkerste uren van de mensheid. Daar betaalden ze vaak een hoge prijs voor: van de dood in kampen tot een leven in ballingschap.

Alicja Gescinska praat over hun levens en ideeën met Chantal Pattyn. Christophe Busch van het Hannah Arendtinstituut schuift mee aan.

Wanneer?

tot
Afgelopen

Georganiseerd door

Prijzen en voordelen

Basistarief€ 15,00

Meer Lezingen of congressen