Tekening Fred Eerdekens - 5 jaar De Nieuwsgierige Hasselaar jg 5 Oktober 1981

AFGELAST - Kunstveiling ten voordele van het project De Nieuwsgierige * Wakkere Hasselaar

Waar?

Het Stadsmus

Guido Gezellestraat 2
3500 Hasselt

Wanneer?

Prijs

Basistarief: Gratis

Over deze activiteit

AFGELAST! Kunstveiling ten voordele van het project DE NIEUWSGIERIGE * WAKKERE HASSELAAR, Het verhaal van een stadsbeweging 1976 - 1985 Uit de collectie van kunstenaars/fotografen met een link naar De Nieuwsgierige en Wakkere Hasselaar: Manu Cox, André Bertels, Luc Steegen, Jos Gysenbergs, Nico Steegmans, PINKIE, Vicky Gruyters, Hub Baerten en Fred Eerdekens. Met veilingmeester Armand Schreurs (Hesselse poepekas Theatre Boelevard) In de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw verloederde en verdween heel wat lokaal erfgoed. Dat zorgde bij veel Hasselaren voor onrust en frustratie. Als reactie daarop ontstond In 1974 de TAMERASTICHTING. Zij ijverde voor een kwalitatieve stadsomgeving en behoud van waardevol patrimonium. Haar eerste succes werd de stokerij Theunissen (vandaag Jenevermuseum), die dreigde plaats te maken voor een immoproject. Het protest kreeg steeds meer vorm en werd in 1976 een beweging met een eigen maandblad: DE NIEUWSGIERIGE HASSELAAR. Redacteurs kropen elke maand in hun pen. Kunstenaars en fotografen illustreerden. Basisgroepen sloten aan. Dat leidde in 1981 tot een politieke beweging: De Wakkere Hasselaar, alias WAKKER. Bij de verkiezingen van 1982 steunden bijna 3000 kiezers de luide boodschap van de stadskrant en stuurden Luk Cox naar de gemeenteraad. Het was het begin van de ommekeer. Het stadsbestuur kreeg stilaan meer oog voor milieu, erfgoed en een leefbare stad, al was (en is) er nog veel werk. Ruim 40 jaar na datum kijken we terug op die boeiende periode. De opbrengst van deze kunstveiling gaat naar het project DE NIEUWSGIERIGE * WAKKERE HASSELAAR, Het verhaal van een stadsbeweging 1976 - 1985. Er wordt o.a. een expo voorbereid in Het Stadsmus die zal lopen van 20 november 2020 tot 10 januari 2021.

In de kijker

5x op tocht zonder te wandelen of te fietsen

8x blotevoetenpaden in Vlaanderen

6 culturele zomerbars

5x fietsen langs ijsjes

6 prikkelende activiteiten voor kinderen

7x proeven van een nieuwe hobby in de zomer

7x in de kajak of kano op Vlaamse rivieren

Gent met kinderen: 9 tips voor een vree wijze citytrip

6x niet te missen cultuur in juni

8 festivals op bijzondere locaties

9x wonderlijke machines ontdekken met kinderen

6x zomers (straat)theater

6 concerten op bijzondere locaties

8x avontuurlijk overnachten met kinderen

8 concerten voor kinderen

35 gezellige en kleinschalige bioscopen

6 zomerse familiefestivals om naar uit te kijken

8 musea met een heerlijke audiogids

7 musea over harde werkers

8x wetenschap en technologie voor kinderen

14 uitstapjes met kinderen bij slecht weer

Mechelen met kinderen: verrassende citytrip

7 vogelkijkhutten voor kleine spotters

Amateurkunst in Vlaanderen en Brussel

De leukste kinderboerderijen

Op citytrip naar Mechelen

12x wandelen met de buggy

10 leuke wandelingen met het gezin

Antwerpen met kinderen: 7 tips voor een speelse citytrip

7x spanning en avontuur voor kinderen

8x avontuurlijk wandelen met kinderen

10x dierplezier met kinderen

Opvallende architectuur die ook kinderen boeit

5 musea voor kleine dierenvrienden

9x geocachen in de natuur en in de stad

8x wandelen langs Vlaamse heuvels

11 speurtochten in het bos of in de stad

Meer dan 30 parken en bossen rond kastelen

8x virtueel op museumbezoek in Vlaamse en Brusselse musea

5 oorlogsmusea in Vlaanderen en Brussel

7 musea midden in de natuur

8 prachtige tuinen om in weg te dromen

De 7 leukste rommelmarkten van Vlaanderen

6x toegankelijk wandelen in het groen

7x erfgoed ontdekken